Giżycko

Autor: Jeziorak, 3 Styczeń, 2010, Brak komentarzy
Giżycko

Giżycko

Wakacje w Giżycku to doskonały wybór dla żeglarzy. Miasto oraz okolice słyną z największej ilości jezior w Polsce, ich udział w ogólnej powierzchni terenu wynosi ponad 11,89%. Miasto ma bezpośredni dostęp do jezior: Niegodzien, Kisajno, Tajty, a w najbliższej okolicy znajdują się Popówka Duża oraz Mała i Wojsak. Giżycko zwane stolicą polskiego żeglarstwa, jest jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Wczasy w Giżycku to również niezwykłe zabytki związane z żeglarstwem i nie tylko. Warto zobaczyć jedyny w Europie tego typu most obrotowy na Kanale Łuczyńskim, ponadto warto zwiedzić Twierdzę Boyen, Wieżę Ciśnień, Zamek Krzyżacki oraz wiele innych.

Miłośnicy żeglarstwa chętnie zejdą na ląd by uczestniczyć w największym w Polsce Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku. Wśród cyklicznych imprez kulturalnych turysta znajdzie tu również koncerty organowe oraz najstarszy w Polsce festiwal kultury hip-hopowej- Mazury Hip-Hop Festiwal.

Giżycko to nie tylko ośrodek atrakcyjny latem. Zimą pokrywa lodowa na jeziorach utrzymuje się od połowy grudnia do końca kwietnia. Daje to doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa lodowego, a także wędkarstwa i nurkowania podlodowego lub curlingu. Amatorzy białego szaleństwa znajdą w mieście wyciąg narciarski oraz miejsca do uprawiania narciarstwa biegowego.

Noclegi w Giżycku mogą być atrakcyjne dla miłośników aktywnego wypoczynku. Od lat Giżycko oraz okolice słyną z doskonałych warunków do uprawiania turystyki rowerowej. W okolicach miasta znaleźć można około 600 km oznakowanych szlaków rowerowych. Warto wybrać Giżycko i spędzić tu kilka dni. Kwatery w Giżycku nie należą do drogich, a apartamenty w Giżycku świetnie nadają się do spędzenia wakacji w grodzie rodzinnym lub z grupą znajomych.

Najczęściej wyszukiwane frazy związane z Giżyckiem:
noclegi Giżycko, kwatery Giżycko, wakacje Giżycko, wczasy Giżycko, apartamenty Giżycko, domki Giżycko.

Czytaj dalej
NastępnyMikołajki
PoprzedniMrągowo

{Komentowanie wyłączone}